Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi waszkawaszka z miasteczka Białobrzegi, pow. białobrzeski. Mam przejechane 1227.71 kilometrów. Jeżdżę z prędkością średnią 12.76 km/h. Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl
Polecam też moją stronę:
www.wedrowki.radom.plWykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy waszkawaszka.bikestats.pl

Archiwum bloga


Biegam i jeżdżę w Drużynie Szpiku :)Moje albumy zdjęć:


stat4u
Wpisy archiwalne w miesiącu

Czerwiec, 2014

Dystans całkowity:104.00 km (w terenie 0.00 km; 0.00%)
Czas w ruchu:09:00
Średnia prędkość:11.56 km/h
Liczba aktywności:2
Średnio na aktywność:52.00 km i 4h 30m
Więcej statystyk

Białobrzegi - Stromiec

Wtorek, 17 czerwca 2014 · dodano: 12.08.2014 | Komentarze 0

Trasa: Białobrzegi - Kolonia Brzeźce - Brzeźce - Budy Brankowskie - Pokrzywna - Niedabyl - Stromiec - Stromiecka Wola - Buczek - Leopoldów - Brzeska Wola - Białobrzegi


Kolejna retrospekcja z czerwca to ciekawa i krótka trasa na odcinku Białobrzegi - Stromiec. Niewielka ilość km spowodowana była dość późną godziną wyjazdu (po godz. 17) - wycieczka z tych krótkich i przyjemnych.

Koncepcja kierunku była raczej bez ukierunkowanego celu, wcześniej wydrukowałem fragment mapy na wschód od miejscowości startowej i mniej więcej w tym kierunku poprowadziłem jednoślad.

Pierwsze chwile przejażdżki upłynęły w asfaltowej atmosferze przez Brzeźce, wcześniej podjechałem jeszcze pod zamknięty na głucho ośrodek Olszynka. Za Brzeźcami skończył się błogi asfalt i szuterkiem pomknąłęm w kierunku Bud Brankowskich.

Gdyby nie to, że po ok. 15 km zaczęło mnie nawalać kolano to było by super (efekt bulu spowodowany pewnie kiepskim ustawieniem siodełka ale co tam - inną kwestią powodującą ból mogło być zrealizowanie dwóch treningów biegowych w ubiegłą sobotę i niedzielę) Nie zważając na ból kolana jechałem dalej..
Mijałem ciekawe miejscowości do których niekiedy trzeba było pojechać gruntówkami zamiennie z asfaltem. Szybko przejechałem przez Niedabyl i dotarłem do Stromca - tam szybka orientacja mapy i z powodu nasilającego się bólu postanowiłem w miarę szybko w oddali od paskudnej krajówki nr 48 udać się w drogę powrotną do domu.

Pocieszający był fakt, że faktycznie od chwili gdy wyjechałem ze Stromieckiej Woli to poruszałem się już przez leśne dukty niekiedy mocno zapiaszczone ale za to wolne od spalin samochodów.. Przez tą euforię chyba za bardzo zlekceważyłem trasę i wyjechałem trochę w innym miejscu niż początkowo zamierzałem (chciałem wracać przez Mikówkę) i wylądowałem na asfaltowej drodze przez wspaniały las z Brzeskiej Woli. Po drodze minąłem jeszcze dwóch biegaczy i z chwilą refleksji pojechałem dalej (zastanawiałem się czy ból kolana przejdzie mi do niedzieli 22 czerwca kiedy to miałem przyjemność pobiec w II Półmaratonie Radomskiego Czerwca'76 - dziś wiem już, że dałem radę i co prawda kolano zabolało ale dopiero po półmaratonie)

Trasa choć nie długa to mimo konieczności właśnie jej skrócenia i powoli kończącego się dnia była bardzo ciekawa i traktowałem ją jako takie pewne rozpoznanie terenu przed może dłuższymi wycieczkami..Tablica z mapką w Brzeźcach


Asfaltówka w Brzeźcach


i przyjemny szuterek przez las w stronę Niedabyla


Figurka Św. Nepomucena przy Kościele w Stromcu


To jeszcze nie noc :) automatyczna ekspozycja czasami takie fajne efekty da pod słońce - Kościół pw. Św. Jana Chrzciciela w Stromcu


Automatyczna ekspozycja w komórce już się nie myli od drugiej strony kościółka:)


Czerwcowe krajobrazy w Stromieckiej Woli


Jeszcze jeden landszafcik


Po zorientowaniu mapy nie ma to jak cyknięcie sobie małego selfie i pożegnanie leśno polnej drogi


Jeszcze mapka przy trasie w Brzeskiej Woli


... i cień rowerzysty w Brzeskiej Woli, lub jak ktoś woli foto z cyklu: "po drugiej stronie tafli lustra" :)Białobrzegi - Tomczyce

Czwartek, 5 czerwca 2014 · dodano: 12.08.2014 | Komentarze 0

Trasa: Białobrzegi - Sucha - Stawiszyn - Branica - Smardzew - Zacharzów - Paprotno - Grzmiąca - Ulaski Grzmiąckie - Ulaski Stamirowskie - Tomczyce - Ulaski Stamirowskie - Ulaski Grzmiące - Grzmiąca - Paprotno - Zacharzów - Radzanów - Rogolin - Kadłubska Wola - Stary Kadłub - Stara Błotnica - Stary Kiełbów - Nowy Gózd - Stare Siekluki - Kamień - Sucha - Białobrzegi

Pierwszy dłuższy wyjazd po zmianie roweru. Nie ukrywam, że chciałem lepiej przetestować zakupiony sprzęt ale także wybrać się na dłuższą przejażdżkę. Długo zastanawiałem się nad celem, miała być spontaniczna decyzja a kilkakrotnie przeglądałem mapy i nie mogłem zdecydować się w którą stronę skierować swój rower. Decyzja zapadła wieczorem dzień wcześniej, że pojadę do Tomczyc - celem było także przekroczyć Pilicę.

Pisząc relację mam świadomość, że od wycieczki minęło już sporo czasu ale każdy wyjazd pozostawia w pamięci wiele wspomnień.

W trasę wyruszyłem ok. godz. 13:30 i już po paru chwilach wyjechałem z zabudowań Białobrzegów w stronę Suchej. Cały czas poruszałem się jednostajnym tempem. Czerwcowe popołudnie było wymarzone do takich rowerowych przejażdżek. Ucieszony, że mogę  jechać przed siebie pokonywałem kolejne kilometry trasy..
Chwilowy przystanek w Stawiszynie i zdjęcie z cyklu: "Po drugiej stronie tafli lustra"


Rozwidlenie dróg w okolicy miejscowości Brodek


Chwilowa przerwa na posiłek


Kolejne zakręty asfaltówki za Ulaskami Grzmiącymi


Rzeka Pilica w okolicach Tomczyc

Most drogowy na Pilicy


Tablica informacyjna

Po przekroczeniu Pilicy dotarłem do Tomczyc. Szczerze mówiąc miałem chęć pojechać jeszcze kawałek, wcześniej zastanawiałem się czy nie przedłużyć trasy, ale po przyjechaniu do Tomczyc zorientowałem mapę w celu zaplanowania powrotu. Wybór padł na powrót fragmentem tej samej trasy aż do miejscowości Zacharzów z której miałem udać się dalej zmodyfikowaną trasą do domu.


Most na Pilicy

Za Tomczycami chwilowy postój w celu orientacji mapy


Widok z mostu na Pilicę w drodze powrotnej


Jeszcze fotka "z ręki" do kompletu

Rzeka w okolicach Ulasek Stamirowskich

Nad Pilicą


Powolny powrót


Pola uprawne przed Grzmiącą


Pola uprawne przed Grzmiącą


W okolicach Grzmiącej


Kościół w Radzanowie p.w. Św. Marcina


Tablica informacyjna


Plac w Radzanowie


OSP w Radzanowie
Figurki Świętych przed Kościołem w Radzanowie


W drodze do Starej Błotnicy


Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy

--
Podczas dalszej drogi nie zarejestrowałem już więcej fotografii z uwagi na to, że trasa przebiegała przez kilka miejscowości które częściej odwiedzam przejazdem środkami zmotoryzowanymi.

Cała trasa przebiegła bardzo przyjemnie, pogoda dopisała i zapowiadał się bardzo ciekawy początek sezonu wakacyjnego.

Z dzisiejszej perspektywy wiem, że za dużo wyjazdów rowerowych nie zrealizowałem, ale kilka jeszcze opublikuję zaległych relacji i później będę się starał dodawać kolejne wycieczki już na bieżąco :)